גיבוי המערכת

 

טיהור אוויר לממד - גיבוי המערכת במקרה של הפסקת חשמל

 

 
 
המאמר מדבר על דרך הגיבוי הכפולה של מערכת טיהור אוויר לממד "משפחתית".
 

הקדמה

 בזמן התקפת טילים עלולה להיות פגיעה בתשתיות, ובין היתר, ייתכנו גם שיבושים באספקת החשמל. מקור האנרגיה של מערכת "משפחתית" הינו מקור חשמל רגיל – שקע חד-פאזי עם מתח של 230 וולט. כאשר אספקת החשמל נפסקת נכנסת לפעולה מערכת הגיבוי הכפולה של מערכת טיהור אוויר לממד 'משפחתית'.

 

 צפו בסרטון המציג תיעווד הפגזת טילים על העיר באר שבע באוגוסט 2011
 
 

א. אפשרות חיבור למצבר חשמלי

 
המערכת כוללת אפשרות גיבוי למפוח החשמלי, באמצעות מצבר 12 וולט, בזמן הפסקת חשמל. ניתן להשתמש במצבר ייעודי, המסופק ע"י 'שלבי', לפי הזמנה מראש, כאשר מסתמן הצורך בכך. כמו כן ניתן גם להשתמש בכל מצבר אחר בעל מתח 12 וולט – כמו לדוגמא, מצבר רגיל של רכב פרטי.
 
 
 כעת עולה השאלה מדוע "משפחתית" איננה מגיעה עם מצבר באופן אוטומטי. התשובה טמונה בכך, שמצברים מאבדים את יכולת ייצור החשמל שלהם תוך מספר חודשים. לפיכך, יש להטעינם ו/או להחליפם בתכיפות רבה. הניסיון מוכיח, כי אנשים רבים אינם מקפידים על כך ובסופו של דבר עלולים למצוא את עצמם, דווקא בשעת אמת, עם מצבר לא תקין ובעצם ללא גיבוי. מערכת טיהור אוויר לממד 'משפחתית' פותרת בעיה זו מראש: כאשר מסתמנת סכנה, לפי התרעות פיקוד העורף, בעלי המערכת יוכלו להצטייד באופן אחראי במצבר תקין. חשוב להדגיש כי ההכנה למצבר ב'משפחתית' חוסכת זמן, טרחה וכסף, שכן בעתות שגרה בעלי המערכת אינם נזקקים לבזבז זמן וכסף על הטענת והחלפת מצברים במשך שנים רבות.
 
 
 

ב. מפוח ידני

 
הגיבוי הנוסף של מערכת טיהור אוויר לממד "משפחתית" מיועד להפעלתה במצב של הפסקת חשמל ונפילת מצבר. המפוח הידני המתקדם מגיע עם המערכת. הוא שומר על לחץ קבוע בחלל הממ"ד, באמצעות מערכת שסתומים מיוחדת. המפוח הידני פשוט וקל לתפעול, והפעלתו אינה כרוכה בהכשרה או מאמץ מיוחד – גם ילדים יכולים לעשות זאת בקלות.
 
 
לקריאה נוספת אוודות "משפחתית" - מערכת סינון אוויר לממד 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ל- שלבי תעשיות בע"מ | בניית אתרים dooble