מנגנון סינון כפול

 

מסנן אוויר לממ''ד – מנגנון סינון כפול

 
 
מאמר זה מציג את אחד היתרונות הבלעדיים של מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית": מסנן אוויר לממ''ד היחידי בעל מנגנון הסינון הכפול. מסנן אוויר לממ''ד זה עשוי לחסוך עשרות אלפי שקלים לבעל המסנן והוא היחיד שניתן להפעלה בלחיצת כפתור אחת!
 
 
רקע:
מסנן אוויר לממ''ד מיועד להגן על אזרחי המדינה מפני שני איומים שונים: איום טילים בעלי ראש קרב קונבנציונאלי ואיום טילים בעלי ראש קרב בלתי-קונבנציונאלי.
 
 
האיום הראשון – האיום הקונבנציונאלי הוא האיום השכיח ביותר במדינת ישראל – הוא כולל את האיום בהתקפות טילי הגארד, הקסאם והקטיושה על המדינה. מצב זה כולל נפילות טילים המכילים חומר נפץ בלבד. בעת הפגיעה נוצר פיצוץ הגורם להדף ורסיסים, שמפניהם צריך להתמגן. התוצאה: נזק פיזי רחב היקף למבנים ולתשתיות ופגיעה בחיי-אדם. במצב הזה האוויר עצמו לא בריא לנשימה, שכן הוא כולל ריכוז גבוה מזהמים (פיח, אבק, אבק שריפה וכו'). זיהום האוויר מצריך את הפעלתו של מסנן אוויר לממ''ד חיוני והכרחי במצב זה.
 
דוגמא אחת לאיום הקונבנציונאלי  - נפילת טילים המרכז הארץ במהלך מבצע עמוד ענן
 
 
האיום השני כולל הפגזת טילים על המדינה אשר מכילים חומרים כימיים, ביולוגיים או אטומיים. פגיעתו הפיזית מזערית יחסית, אך היא גורמת לפיזור חומר כימי/בילוגי/אטומי באוויר. החומר יכול לחדור לגוף בשלוש דרכים: דרך מערכת הנשימה, דרך מערכת העיכול דרך העור והעיניים .

לשלושת האיומים השונים ישנם סימפטומים שונים:
 
סימפטומים מחשיפה לחומרים רדיואקטיביים:
 
הסימפטומים של חשיפה לחומרים אלו כוללים השפעות לטווח הקצר והארוך. כתוצאה מחשיפה לנשורת הרדיואקטיבית, סמפטומים קשים עלולים להתפתח תוך זמן קצר, וביכולתם להוביל למקרי מוות רבים בקרב האוכלוסיה. כמו כן, סמפטומים שונים עלולים להתפתח לאחר זמן רב בקרב אוכלוסיות רבות בשל התפשטות הקרינה על פני מרחבים עצומים. מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" הוא היחיד בשוק מיגון האב''כ אשר יכול לתת מענה לאיום האטומי בגלל הסינון הכפול של המערכת.
 
סימפטומים הנובעים מחשיפה לחומרים ביולוגיים:
 
הסימפטומים הנובעים מחשיפה לחומרים ביולוגיים (חיידקים או וירוסים) משתנים במידה רבה מחומר אחד למשנהו, ועלולים להתפתח ימים או אף שבועות לאחר החשיפה אליהם. החומרים המסוכנים האלו עלולים לגרום לשיעורי תמותה גבוהים במיוחד בקרב האוכלוסיה. מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" נותן מענה מושלם להאיום הביולוגי.
 
צפו בסרטון המציג את האיום בנשק ביולוגי
 
סימפטומים הנובעים מחשיפה לחומרים כימיים:
 
הסימפטומים הנובעים מחשיפה לחומרים כימיים נוטים להופיע במהירות. רוב החומרים הכימיים מסווגים לפי ההשפעות הפיזיולוגיות על מערכת העצבים, על מחזור הדם, על העור ועל מערכת הנשימה. בנוסף קיימים חומרי לחימה כימיים הפועלים על המוח ומשפיעים על התפקוד היום יומי. גם כאן חשוב לציין כי מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" הוא הפיתרון המועדף ביותר להתגוננות מול האיום הכימי.
 
צפו באיום הכימי בכתבה של תחנת ABC  אודות הנשק הכימי הסורי
 
 

בגלל השוני הגדול בשני האיומים, מסנן אוויר לממ''ד

"משפחתית" יש שני מסננים נפרדים ומופרדים:

מסנן אוויר לממ''ד כולל את מסנן האבק, אשר יעיל מול הלחימה הקונבנציונאלית
מסנן אוויר לממ''ד כולל את מסנן אב''כ אשר יעיל מול הלחימה הבלתי-קונבנציונאלית.
 
 
מסנן האבק של מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית":
מסנן זה פועל כאשר יש הרעשה ארטילאית או נפילת טילים קונבנציונאלים על המדינה. זהו האיום השכיח ביותר שקיים במציאות הביטחונית של מדינת ישראל והוא כולל את הפגזות הגראדים, הקסאמים והקטיושות על שטחי המדינה. מסנן אוויר לממ''ד מצליח לסנן את האוויר מחלקיקי אפר, אשר נוצרים כתוצאה מנפילות הטילים ואשר מסוכנים לנשימה. חשוב מאוד לציין כי ניתן להפעיל את מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" במצב אוורור בלחיצת כפתור אחת בלבד!!
 
 
מסנן האב''כ של מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית":
מסנן זה פועל כאשר יש התרעה של נפילות טילים בשטחי המדינה אשר מצויידים בראש קרב אטומי, ביולוגי או כימי. מסנן זה לוכד את החלקיקים המסוכנים ומאפשר ליושבי הממ''ד לנשום בביטחה בתוך חדר הממד בלי לצורך לשים מסיכות אב''כ. מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" בעצם מבצע שתי פעולות במקביל במצב של לוחמה לא קונבצניאלית - האוויר נכנס דרך מסנן האבק ומוזרם ממנו למסנן האב''כ – זוהי פעולת המיגון הכפולה של מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" 

החשיבות הכלכלית של מנגנון הסינון הכפול של מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית":

רק מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" של שלבי מאפשרת את הפעלת מסנן האבק (בעת נפילת טילים "רגילים" על המדינה) מבלי להשתמש במסנן האב''כ היקר!!
מסנן אוויר לממ''ד זה נבנה בהתאם לתקנה החדשה של פיקוד העורף ולפי תו התקן הישראלי 4570. כיום בישראל זהו מסנן האוויר לממ''ד היחיד אשר פועל לפי כל סעיפי תו תקן זה - כולל סעיף 4 אשר מחייב את הפרדת המסננים.
משמעות הדבר שבתרחיש של נפילת טילים רגילים על המדינה בעל מסנן האוויר לממ''ד יכול להיכנס לממ''ד בבטחה להפעיל את מסנן אוויר לממ''ד בלחיצת כפתור ולנשום אוויר צח מסונן. חשוב להדגיש – במקרה זה בעל מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" איננו מפעיל את מסנן האב''כ לחינם.
במערכות אחרות, אשר קיימות בשוק, מסנן האב''כ יופעל אוטומטית כאשר בעל המערכת יפעיל אותה, גם כאשר אין כל צורך בו
כאשר לוקחים בחשבון כי אורך החיים של מסנן האב''כ של מסנן אוויר לממ''ד הוא חודשיים ומחירו עולה על 1300 ש'ח ניתן להבין כי החיסכון הכלכלי אשר נובע ממנגנון הסינון הכפול הוא עצום – ויכול להגיע לאלפי שקלים חסכון לבעל המערכת.
 

השיקול השני הוא השיקול הבטיחותי

מצב של נפילת טילים הוא מצב חירום בו בני האדם או רכושם נתונים בסכנה. האדם נמצא במצב של חוסר ודאות. הוא אינו יודע מה קרה, מה צריך לעשות או מה יהיה בעתיד. מצב זה מעורר רגשות שונים של פחד, לחץ, בלבול וכדומה. 
במצב הזה רצוי מאוד שההפעלה של מסנן אוויר לממ''ד תהיה פשוטה ככל האפשר!!
רק מסנן אוויר לממ''ד "משפחתית" מאפשר לבעל המערכת להפעיל את מסנן אוויר לממ''ד בלחיצת בפתור אחת בלבד!!
וזהו יתרון עצום של מסנן אוויר לממ''ד משפחתית של שלבי תעשיות
 
 
 
כל הזכויות שמורות ל- שלבי תעשיות בע"מ | בניית אתרים dooble