שני סוגים שונים של מערכת סינון לממ''ד

שני סוגים שונים של מערכות מבית שלבי תעשיות בע''מ

 

מסנן האבק יעיל מול האיום

הקונבנציונאלי

 
מטרת המאמר:
הצגת אחד היתרונות המשמעותיים של "משפחתית": המערכת היחידה המאפשרת את ניקוי מסנן האבק ולבכך מאפשרת פעולה רציפה של המערכת בזמן מלחמה


א. מהו האיום הקונבנציונאלי?
 
האיום הקונבנציונאלי מאופיין בהתקפות טילים בעלי ראשי קרב המכילים חומר נפץ, אשר גורמות לפיצוצים, שריפות, פגיעה חמורה בתשתיות וזיהום אויר חמור. ענני האבק והפיח הופכים את השהות באזור ההפגזה למסוכנת ובלתי נסבלת, ועלולים לגרום למות בחנק. דוגמאות לאיומים קונבנציונאליים הינם: מטחי קסאמים, גראדים וקטיושות על שטחי מדינת ישראל. 
 
צפו בסכנת ענני האבק והפיח כתוצאה מהתקפת טילים על העיר חיפה בשנת 2006
 
ב. כיצד מסנן האבק של מערכת "משפחתית" יעיל מול איום זה?
 
מנגנון סינון אויר כפול
ל"משפחתית" של "שלבי תעשיות" יש מערכת סינון כפול נפרדת שאפשר לשלוט בהפעלתה בקלות..
המערכת כוללת מסנן אבק (מצב אוורור) ומסנן אב''כ (מצב סינון).
מסנן אבק (מצב אוורור): בעת התראות מלחמה קונבנציונאלית, המערכת פועלת על מצב אוורור ומספקת לשוהים בממ"ד אוויר צח באמצעות שימוש במסנן האבק, שקיים בה.
מסנן האב"כ הפחמי, לעומת זאת, אינו לוקח חלק בסינון אויר בממד  בשלב זה והוא שומר על כשירותו לעת הצורך.
 
מסנן האבק מספק אספקה שוטפת של אוויר צח
כאשר האיום הוא קונוונציונלי, רק מסנן האבק (המסנן הגס), ייכנס לפעולה וימנע מאבק וחלקיקים מזהמים לחדור למרחב המוגן. פעולת סינון אויר זו מבטיחה שכל האוויר המאוורר שנכנס לחדר יהיה צח ונקי. פעולה זו של סינון אויר בממד משפרת, משמעותית, את סיכויי ההישרדות בתרחישים מסוג זה.
 
יתרון מסנן האבק הנפרד - יתרון בטיחותי בלעדי ומשמעותי
רק ב'משפחתית' של שלבי מסנן האבק נפרד ממסנן האב''כ. הפרדה זו מאפשרת את ניקוי מסנן האבק בקלות מבלי לצאת מהממ"ד (ע"י הוצאה קלה ונוחה של המסנן וטפיחה עליו בתוך שקית) - וכך למנוע את 'סתימתו'.
המשמעות: רק מערכת אב''כ "משפחתית" מבטיחה שפעולת סינון האויר בממד תמשיך להיות אפקטיבית לאורך זמן ולמשך אירועים רבים ועוקבים. במצב של מלחמה מתמשכת, או של התקפות חוזרות ונשנות על שטחי המדינה, רק "משפחתית" מבטיחה את הגנת יושבי הממ''ד. שאר המערכות אשר קיימות בשוק עלולות להיתקע ולשבוק חיים במצב של התקפת טילים נמשכת או במצב של מלחמה ממושכת. 
 


 
 
כל הזכויות שמורות ל- שלבי תעשיות בע"מ | בניית אתרים dooble